kura

Jakie powinno być dobre poidło dla kur?

Chociaż hodowla drobiu może wydawać się prostym zadaniem, wymaga ona jednak starannej opieki, aby osiągnąć sukces. Jednym z kluczowych aspektów odpowiedniej opieki nad ptakami jest zapewnienie im stałego dostępu do świeżej i czystej wody. W tym artykule przyjrzymy się, jakie cechy powinno mieć dobre poidło dla kur. Dowiesz się, dlaczego ważne jest, by było ono odporne na warunki atmosferyczne, stabilne i wyposażone w filtr do oczyszczania wody.

Odporne na warunki atmosferyczne

Kury są ptakami wyjątkowo odpornymi, lecz nawet one mogą ulec chorobom spowodowanym przez zanieczyszczoną czy zamarzniętą wodę. Dlatego niezwykle istotne jest, aby poidło, które wybierzemy dla naszych kur, było odporne na różne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, mróz czy upał. W związku z tym warto zainwestować w poidło dla kur wykonane z materiałów wysokiej jakości, które nie ulegają korozji ani innym negatywnym procesom. Dobrym wyborem są poidła z tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej, które są odporne na szkodliwe działanie promieni UV.

Stabilne poidło to zdrowe ptaki

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest stabilność poidełka. Kury są zwierzętami ciekawskimi, a ich naturalnym zachowaniem jest dziobanie wszystkiego dookoła. W związku z tym może się zdarzyć, że poidło zostanie przewrócone czy przesunięte przez ciekawskie ptaki. Dlatego warto wybrać konstrukcję solidną i stabilną, która zapobiegnie przypadkowemu rozlaniu wody. Dobrym rozwiązaniem mogą być poidła z oferty firmy AGRICOM w wersjach na nóżce lub wiszące, które utrudniają dostęp ptakom do dolnej części pojemnika. Warto także postawić na modele o większych wymiarach.

 

Wyposażone w filtr do oczyszczania wody

Prawidłowe nawodnienie ptaków ma kluczowe znaczenie dla ich zdrowia i produktywności. Z tego powodu niezwykle istotne jest podawanie im czystej i świeżej wody. Filtr do oczyszczania wody może wydawać się dodatkowym kosztem, ale warto rozważyć jego zakup, gdyż zapewnia on jeszcze lepszą jakość wody dla naszych kur. Filtr może usuwać z wody bakterie, związki chemiczne czy nawet drobinki kurzu, które mogą wpłynąć na jakość podawanej ptakom wody. Dzięki temu kury będą miały dostęp do czystej wody, a tym samym znacznie zmniejszymy ryzyko wystąpienia chorób czy innych problemów zdrowotnych.

Dodaj komentarz