buty robocze

Kupno butów roboczych – Co musisz wiedzieć?

Przed wyborem butów roboczych musimy odpowiedzieć sobie na kilka, istotnych pytań. Ułatwi nam to późniejszą wizytę w sklepie BHP, z którego wyjdziemy zadowoleni, a nasze stopy będą nam później dziękować, za podjęcie odpowiedniej decyzji. Zdarza się, że klienci kupują najtańsze buty, szukając oszczędności, co później przeradza się w podwójny wydatek. Częstym błędem popełnianym przez kupujących jest wybór butów roboczych, które nie są odpowiednio dobrane do rodzaju wykonywanej pracy. Jak więc dobrze dobrać buty robocze? Oto najważniejsze kryteria, które muszą spełniać buty robocze!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Wchodząc do sklepu BHP, możemy napotkać się na różne rodzaje butów BHP. Oczywiście buty robocze potrafią mieć różne normy ISO, które muszą spełniać, aby być nazwane ochronnymi. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni rodzaj butów, musimy zadać sobie istotne pytanie – Jaką pracę wykonujemy i jaki rodzaj zagrożeń możemy w niej spotkać? Znając odpowiedź, łatwiej będzie nam wybrać odpowiedni but roboczy. Często obuwie ochronne posiada różne właściwości – takie jak odporność na oleje, przebicia czy są wodoodporne. Musimy, więc dokładnie przyjrzeć się naszej pracy i warunkom atmosferycznym (jeżeli pracujemy na zewnątrz), zanim podejmiemy wybór w sklepie BHP. Nie kupimy przecież butów lekkich i przewiewnych, jeśli pracujemy w ogrodzie. Gdy wiemy już jaką normę ISO muszą spełniać buty, musimy wybrać teraz rodzaj buta. Może to być półbut, sandał, albo nawet buty za kolana. Wybór zależy od naszych potrzeb i miejsca, w którym pracujemy.

Nie oszczędzaj na jakości!

Oszczędzanie na tak ważnym elemencie, jakim niewątpliwie są buty robocze, może odbić nam się czkawką. Powinniśmy zwrócić uwagę na wykorzystane materiały i jakoś ich wykonania, zanim kupimy je w sklepie BHP. Im wyższa jakość, tym większa wygoda i wytrzymałość butów. Oczywiście kupno takich butów wiąże się z troszkę wyższymi kosztami niż kupno pierwszych, lepszych butów roboczych. Tylko czy warto oszczędzać na komforcie, a tym bardziej bezpieczeństwie? Myślę, że nie istnieje osoba, która na koniec dnia chciałaby być cała i zdrowa, a niestety buty niższej jakości mogą nam bardziej szkodzić niż chronić.

Buty robocze muszą być wygodne!

Tak samo jak nasze codzienne buty, czy buty sportowe, obuwie robocze musi być wygodne. Praca nawet do 12 godzin potrafi dać się we znaki, a brak wygody może prowadzić do dyskomfortu czy nawet poparzeń. Dlatego, tak jak było napisane wcześniej, nie warto kupować butów o wątpliwej jakości. W większości przypadków są one niekomfortowe i stanowią większe zagrożenie niż ochronę, a przecież do tego mają służyć buty robocze, czyż nie?

Mamy nadzieje, że ten krótki artykuł pomoże wam w wyborze odpowiednich butów i przyjemną wizytę w sklepie BHP.

Dodaj komentarz