Energa świętuje razem z polskimi rolnikami

Grupa Energa jest sponsorem Dożynek Prezydenckich w Spale 2018. Tegoroczne obchody święta rolników mają szczególną oprawę, bo wpisują się w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dożynki Prezydenckie to ogólnopolskie spotkanie rolników, którzy co roku świętują swój wysiłek włożony w pracę na roli. Wydarzenie jest okazją do podziękowania za tegoroczne zbiory i prośbą o pomyślność w następnym roku. Grupa Energa towarzyszy rolnikom w trakcie ich święta.

Każdy Polak korzysta z efektów pracy polskich rolników na co dzień, dlatego chętnie wspieramy Dożynki Prezydenckie 2018 i wspólnie doceniamy trud, jaki w swoją pracę wkładają właśnie rolnicy – mówi Adam Kasprzyk, Rzecznik Prasowy Grupy Energa – Wydarzenia w Spale są idealną okazją do poznania bogatego kulturowego dorobku polskiej wsi i kultywowania wartościowych tradycji różnych regionów. Cieszymy się, że razem z rolnikami możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie w Spale odbędą się 15 i 16 września. Głównym elementem wydarzenia jest uroczysta msza św. z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy wraz z Małżonką, która rozpocznie się 16 września o godzinie 11.30 w Kaplicy Polowej Armii Krajowej w Centrum Spały. Po uroczystości Prezydent przejdzie razem z rolnikami w kolorowym korowodzie dożynkowym.

W trakcie dwudniowych obchodów zaplanowano wiele atrakcji, m. in.: konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o Nagrodę Prezydenta, koncerty zespołów ludowych oraz liczne kiermasze twórców z różnych regionów Polski.

Państwowe obchody dożynek zapoczątkował w 1927 roku Prezydent Ignacy Mościcki, obejmując patronat nad uroczystościami. Wydarzenie celebrowano do września 1938 roku, po wybuchu II wojny światowej zaprzestano tej tradycji. Powrócono do niej w 2000 roku. W latach 2006-2008 święto miało charakter regionalny, a od 2009 roku Prezydent Lech Kaczyński ponownie objął patronat nad uroczystościami.

Dodaj komentarz