karma dla psa

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Na właścicielu spoczywa obowiązek dostarczenia psu niezbędnych składników odżywczych, dlatego rodzaj karmy jest kluczowy. Dzięki jakościowym i odżywczym posiłkom zapewnisz pupilowi prawidłowy wzrost i rozwój. Jakie jednak psie dania wybrać, skoro rynek oferuje tyle różnych produktów?

Nie ma gotowej odpowiedzi na to, po co sięgać, ponieważ żywienie należy dostosować do swojego pupila, a tu znaczenie ma wszystko: wiek, waga, rasa, styl życia i kondycja zwierzęcia. Przede wszystkim określ, jaki jest Twój czworonóg i do jego cech dopasuj karmę. W internetowym sklepie http://spolka-zoo.com/ w zakładce „pies” znajdziesz poszczególne rodzaje karmy nie tylko dla juniorów czy seniorów, ale także osobników charakteryzujących się konkretną rasą lub potrzebujących szczególnego żywienia. To znacznie ułatwia dobór – możesz pokarm dla pupila zamówić internetowo lub telefonicznie, a firma dostarczy Ci go na miejsce, jeśli mieszkasz z pupilem na terenie Siedlec.

Na co zwrócić uwagę wybierając karmę dla psa?

Koniecznie weź pod lupę skład, który informuje, jakie surowce zostały użyte do produkcji karmy, czyli jaki jej procent stanowią poszczególne składniki odżywcze oraz w jakim stopniu jest ona wilgotna. Zwróć uwagę na informację mówiącą o tym, jakie mięso, warzywa, zboża czy inne produkty trafiły do opakowania. Najbardziej cennym składnikiem jest mięso – im bardziej świeże, tym lepiej. Rodzaj mięsa wpływa na walory smakowe i apetyt pupila.

Mięso przetworzone, zwłaszcza mączki mięsne, mają zwykle nieprzyjemny dla psa posmak, szczególne zwróć uwagę na karmy suche, z reguły te najtańsze nie mają wiele do zaoferowania.

Co oprócz mięsa w karmie dla psa?

Skład powinien zawierać także oleje rybie i surowce pochodzenia roślinnego, na przykład olej lniany. Produkty są niezbędne w diecie psa i pełnią istotną funkcję podczas wzrostu i rozwoju – odżywiają także mózg i wspomagają układ nerwowy u zwierząt dorosłych i starszych. Rośliny mogą być składową psich pokarmów, ponieważ są źródłem białka. Wśród nich warto zwrócić uwagę na zboża. Szczególnie cenne są wytłoki z buraka i cykoria (inulina), choć znajduje się także białka: ziemniaczane, sojowe i z grochu. Ich obecność nie dziwi i jest tolerowana, jeśli zajmują tylko niewielki procent karmy.

Czego unikać w psich karmach?

Unikaj karm, które prezentują w składzie takie oznaczenia jak: BHA, BHT (przeciwutleniacze) oraz wykazują konserwanty i barwniki. W zamian wybieraj takie, w których skład wchodzą kwasy DHA, prebiotyki (FOS, MOS) oraz rozmaryn. Ziele jest bogate w witaminę B6, a także wapń i żelazo. U psów wspomaga układ odpornościowy i chroni je przed chorobami nowotworowymi oraz krążeniowymi. Karma dla psa, taka jak np. https://spolka-zoo.com/pol_m_Pies_Karma-dla-psa-917.html zawierająca wszystkie wymienione składniki to optymalna żywność dla pupila. Czytaj składy i nie ulegaj pokusie tanich karm, ponieważ Twój przyjaciel może zapłacić za to zdrowiem.

Dodaj komentarz