kosiarka

Łatwy i tani sposób na konserwacje kosiarki!

Regularne serwisowanie kosiarki pozwala utrzymać jej wydajną pracę. Dzięki temu silnik będzie czysty i wolny od nagromadzonego smaru, oleju i węgla, które mogą zatykać różne ruchome części i powodować niepotrzebne zużycie silnika. W szczególności nagromadzenie smaru może prowadzić do różnych objawów, w zależności od tego, gdzie w silniku znajduje się nagromadzony osad. Do najczęstszych objawów należy nadmierny hałas podczas pracy kosiarki. Aby uniknąć niekorzystnych konsekwencji braku konserwacji, w tym artykule, opisujemy jak tanio i szybko konserwować kosiarkę!

Sprawdź i wyczyść filtr powietrza

Czyszczenie filtra powietrza jest niezwykle ważne dla utrzymania wydajnej pracy kosiarki. Filtr powietrza jest jak sterylna maska silnika, która umożliwia mu wdychanie czystego powietrza i wydychanie brudnego. Jeśli filtr nie jest regularnie czyszczony, zanieczyszczenia, które ma filtrować, będą się gromadzić i w końcu zatkają go do tego stopnia, że silnik nie będzie miał wystarczającego przepływu powietrza do prawidłowego działania. W zależności od typu posiadanej kosiarki i częstotliwości koszenia trawnika filtr powietrza należy czyścić raz w miesiącu. Najłatwiejszym sposobem czyszczenia filtra powietrza jest wyjęcie go z silnika i odkurzenie za pomocą odkurzacza warsztatowego tak, aby usunąć z niego jak najwięcej kurzu i brudu. Następnie wystarczy wymienić filtr i dobrze go dokręcić.

Sprawdź i wyreguluj ostrze kosiarki

Gdy wysokość trawy zmienia się z tygodnia na tydzień lub z sezonu na sezon, zmienia się także ostrze kosiarki. Oznacza to, że ostrze będzie ustawione pod innym kątem niż w momencie jego regulacji. Jeśli nie było ono regularnie regulowane, stanie się tępe i nie będzie efektywnie ciąć trawy. Ważne jest, aby raz w miesiącu sprawdzać kąt nachylenia ostrza. Jeśli jest on zbyt wysoki, trawa nie będzie koszona równomiernie, co spowoduje, że będzie wyglądała na zaniedbaną i niezdrową. Jeśli ostrze jest zbyt niskie, trawa będzie pozostawała w kępkach, co sprawi, że będzie wyglądała jak bagno. Zbyt niskie ustawienie ostrza może spowodować jego zbyt szybkie zużycie, co skróci jego żywotność. Istnieją dwa różne sposoby regulacji ostrza. Jednym z nich jest użycie klucza do ostrzy w celu poluzowania lub dokręcenia śruby, która utrzymuje ostrze na miejscu. Ta metoda jest jednak zalecana tylko dla profesjonalistów, którzy dobrze znają się na konserwacji kosiarek. Druga metoda polega na użyciu poziomicy do pomiaru kąta nachylenia ostrza. Na rynku dostępnych jest wiele różnych poziomic, od tańszych modeli przeznaczonych do sporadycznego użytku, po bardziej profesjonalne, przeznaczone do częstego użytku. Używanie poziomicy zapewni regularną konserwację ostrza, która jest niezbędna do zachowania jego ostrości i wydajności.

Po najlepsze filtry powietrza i ostrza do kosiarki, zajrzyj na https://ogrodexmilicz.pl

Dodaj komentarz