jaka kosiarke wybrac

  Kosiarka spalinowa czy elektryczna? Jak wybrać odpowiednią kosiarkę?

Pragniesz, aby twój ogród zapierał dech w piersiach? Aby każdorazowo trawa była idealnie przycięta? W takim razie musisz zainteresować się odpowiednim wyborem kosiarki. Posiadanie odpowiedniej kosiarki jest istotnym elementem, by ogród mógł błyszczeć swoim blaskiem. Jak dobrać kosiarkę? Na co zwrócić uwagę? Odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Wybór kosiarki – Wielkość trawnika

Wybierając kosiarkę, musimy dopasować ją do wielkości ogrodu i powierzchni trawnika. Tym bardziej, gdy między trawą rosną krzewy, drzewa lub inne rośliny. Na pewno przyda się również mniejsza podkaszarka, by swobodnie skosić trawę w trudniej dostępnych miejscach. Jednak przede wszystkim zwracajmy uwagę na innowacyjne rozwiązania i rodzaj zasilania. W przypadku posiadania dużego ogrodu, lepiej postawić na kosiarkę spalinową, która jest wydajniejsza, trwalsza i przede wszystkim pozwala szybkiej przyciąć większe powierzchnie trawnika. Nie szarpie kępek zieleni i nie potrzebuje dostępu do prądu, więc nie używamy do niej przedłużek, które plączą się pod stopami.

Wybór kosiarki – funkcje i rodzaje

Na rynku dostępne są głównie dwa rodzaje kosiarek – spalinowe i elektryczne. Te pierwsze nadadzą się do dużych ogrodów, gdzie trawy jest sporo. Gdy jednak posiadamy mały ogródek, lepiej zainwestować w dobrej jakości podkaszarkę lub kosiarkę na prąd. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Jeśli chcemy, by nasza trawa była soczyście zielona i elegancko przycięta, postawmy na kosiarkę z nożami na bębnie. Wtedy musimy częściej przycinać trawnik, ale za to będzie on lepiej wypielęgnowany;

napęd. Cichy napęd lub obudowa oszczędzą nam hałasu, który wydobywa się z wnętrza urządzenia. Nie będziemy musieli stosować specjalnych, dźwiękoszczelnych nauszników;

części zamienne. Kupując sprzęt, zwróćmy uwagę na to, czy z łatwością wymienimy silnik lub ostrza. W przypadku popularnych marek, producenci ułatwiają nam sprawę, ponieważ z łatwością znajdziemy części do kosiarek spalinowych i nie tylko w sklepie online.

Wybór kosiarki – naprawa i konserwacja

Jak wiadomo każdy sprzęt, którego używamy w ogrodzie, warto odpowiednio zakonserwować.  Dzięki temu posłuży nam przez długi czas. Prawidłowa konserwacja pozwoli nam również na odpowiednią i wydajniejszą pracę kosiarki. W przypadku spalinówki, pozwoli nam to na oszczędność paliwa na poziomie 30% rocznie!  Dlatego tak istotna jest pielęgnacja naszej kosiarki. Jednak nie zawsze możliwym jest, abyśmy wszystkie części do kosiarki naprawili własnoręcznie. Jednak jeśli któraś ulegnie uszkodzeniu, możemy pokusić się o odwiedzenie jednego z renomowanych sprzedawców części.

Jednym z nich jest niewątpliwie https://OgrodexMilicz.pl. Oferują oni części do kosiarek renomowanych marek.

Pielęgnacja kosiarki to przede wszystkim regularne sprawdzanie stanu ostrza i czyszczenie go. Przed koszeniem dobrze jest również zagrabić trawnik, by do wnętrza kosiarki nie dostawały się drobne śmieci, kamienie lub gałęzie, które mogą uszkodzić silnik i noże. Posiadając kosiarkę spalinową, pamiętajmy o wymianie oleju, filtrów i świec.

Dodaj komentarz