jaka karma dla psa

Mokre karmy dla psa – czy warto je stosować?

Żywienie zwierząt ma znaczący wpływ na ich zdrowie oraz kondycję. Równie ważnym aspektem dla dbających o swoich przyjaciół właścicieli są ich gusta – zadowolenie pupila jest wszak bezcenne. W tym kontekście nie może dziwić fakt, że mokre karmy dla psa są produktami, wybieranymi przez coraz szersze rzesze hodowców. Co przemawia za ich stosowaniem?

Podstawowe informacje

Obserwacje psów zdają się potwierdzać fakt, że właśnie ten rodzaj pożywienia jest przez nie preferowany. Związane to jest przede wszystkim z jego konsystencją, naturalnym smakiem oraz zapachem. Mokre karmy dla psów zawierają też, jak sama nazwa wskazuje, znacznie większe ilości wody. Dzięki temu nie są twarde, a zwierzę jest w stanie znacznie łatwiej zjeść przygotowany dla niego posiłek – ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku psów, mających problem z gryzieniem – na przykład starszych.

Ten typ pożywienia polecany jest również często ze względów zdrowotnych. Wiele psów cierpi obecnie z powodu nadwagi, spowodowanej niską aktywnością fizyczną oraz nadmiarem kalorii w pożywieniu. Mokre karmy dla psa zawierają znacznie mniejsze ilości węglowodanów od swoich suchych odpowiedników. Dzięki temu zwierzę szybko odczuwa sytość po zjedzeniu dużego objętościowo, wilgotnego posiłku, który jest jednak stosunkowo niskokaloryczny. Ten typ żywienia polecany jest również w przypadku psów, które mają problemy z układem pokarmowym – wilgotne kawałki są bowiem lekkostrawne. Warto również zauważyć, że na rynku dostępna jest cała gama produktów tego typu, dostosowanych do szczególnych wymagań niektórych ras psów, ich wielkości oraz wieku. Pozwala to odpowiedzialnemu właścicielowi na łatwy wybór karmy, najlepiej odpowiadającej sytuacji i potrzebom żywieniowym jego podopiecznego.

Formy i zawartość

Zastosowaniu mokrych karm dla psa sprzyja również różnorodność form tych produktów, dostępnych obecnie na rynku. Można bez problemu nabyć ten rodzaj pożywienia zarówno w puszkach różnych rozmiarów, pozwalających bez problemu nasycić głód zwierzęcia, jak i w formie wygodnych saszetek, które mogą być nagrodą za dobrze wykonane ćwiczenie lub konkretne zachowanie psa.

Zaletą mokrych karm dla psów jest również ich skład. Hermetyczne opakowanie, stosowane w tych produktach, powoduje, że nie są one podatne na działanie czynników, powodujących psucie się żywności. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie przy jej produkcji udziału środków konserwujących. Dostępne na rynku produkty zawierają natomiast wszelkie substancje, konieczne dla utrzymania zdrowia zwierzęcia.

Dodaj komentarz